Sukces trzecioklasistów

E. Chronowska

6 marca w Miasteczku Galicyjskim odbył się XV Międzyszkolny Konkurs "Mój region" dla uczniów klas I - III organizowany przez Szkołę Podstawową nr 9.

Każda szkoła, biorąca udział w konkursie, była reprezentowana przez czworo dzieci, które stanowiły zespół. Wybrane dziecko z zespołu wykonało wcześniej dowolną techniką pracę plastyczną w formacie A-2 na temat "Plakat promujący Nowy Sącz" lub "Nasz region".

W dniu konkursu zespół uczniów musiał wykazać się wiadomościami związanymi z naszym miastem i regionem (legendy, obyczaje, znane postacie, charakterystyczne miejsca itp.) oraz musiał umiejętnie je zaprezentować. Konkurs wiedzy miał formę zabawy, quizu oraz różnych zgadywanek.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy IIIa: Aleksandra Baczyńska, Aleksandra Nalepa. Aleksandra Oleksy (praca plastyczna) oraz Mateusz Fecko. Drużyna spisała się na medal, bo zajęła II miejsce (zaraz po gospodarzach!) i wróciła z pucharem, medalami i książkami w pięknych regionalnych torebkach. Gratulujemy!