Poezja Jana z Czarnolasu

WioLeg

28 maja odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Utworów Jana Kochanowskiego. Ze względu na przypadające w tym roku 120 – lecie szkoły zaprezentowane zostały wiersze naszego patrona.

W zmaganiach recytatorskich wzięło udział 26 uczniów klas IV – VI  z 10 szkół podstawowych. Mimo trudnego słownictwa XVI – wiecznego uczestnicy pięknie oddali renesansowy nastrój utworów.

Uczestnicy oceniani byli przez jury w składzie: p. J. Babiarz (sądecka poetka), p. L. Janczy (Sądecka Biblioteka Publiczna ), p. E. Ciułkowska (Gimnazjum 2) i p. W. Jagielski (malarz, poeta).

OTO WYNIKI:

• Kinga Kurowska (SP1 Stary Sącz)
  • Anna Kożuch (SP3)

• Urszula Majda (SP1 Stary Sącz)
  • Katarzyna Zapiór (SP20)

• Wiktoria Pres (SP3)
  • Aleksandra Kozik (SP3)

• Piotr Dudek (SP7)
  • Adam Biskup (SP18)
  • Magdalena Kądziołka (SP3)

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Pan W. Jagielski przyznał również indywidualne nagrody – tomiki wierszy Z. Smoczka Pan mówi do nas szeptem ilustrowane swoimi obrazami.

Dyrektor Szkoły p. A. Hasslinger wraz z organizatorkami – p. E. Bogdańską i p. J. Cygnarowicz  dziękują szanownemu jury oraz wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, a opiekunom za rzetelne przygotowanie uczniów i zapraszają w przyszłym roku.  :-)

Gdzie dobra myśl płuży,
tam i zdrowie lepiej służy.

J. Kochanowski

{joomplucat:49 limit=52|columns=3}