Wielki kompozytor i wirtuoz – Fryderyk Chopin

5 – 12 czerwca rozegrał się w naszej szkole III TURNIEJ WIEDZY O FRYDERYKU CHOPINIE. W I etapie (pisemnym) – „Popisz (sobie) się!”  wzięło udział 25 uczniów z klas IV – VI. Do II etapu (ustnego) – „Co nam los wybierze?”

zakwalifikowali się:

• Aleksandra Tobiasz 5c
  • Kamil Twaróg 5c
  • Michał Czaja 5c
  • Wiktoria Kochanek 6a
  • Karolina Maik 5c
  • Rafał Pilarz 6b
  • Agnieszka Bajerska 5a
  • Natalia Wojnar 4a
  • Wiktoria Borgosz 4a
  • Maria Burny 4a
  • Mikołaj Słyś 5c
  • Gabriela Zarzeka 5c

Uczestnicy odpowiadali na wylosowane pytania w pięciu kategoriach (Rodzina Chopina i jego twórczość, Dzieciństwo i młodość, Chopin na obczyźnie, Twórczość Chopina, czyli co nieco o utworach, Rozmaitości chopinowskie). Najlepsi (z najwyższą liczbą punktów) dostali się do III etapu „Jaka to melodia?”. Tutaj czekały na nich najpopularniejsze utwory Chopina, które musieli rozpoznać.

Muzyczne zmagania zakończyły się następującym wynikiem:

• I – Michał Czaja
  • II – Gabriela Zarzeka
  • III – Rafał Pilarz
  • IV – Karolina Maik
  • V – Aleksandra Tobiasz

Gratulujemy! Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie i życzymy, by zdobyta wiedza o życiu i twórczości wielkiego Polaka – Fryderyka Chopina - nie wyleciała Wam z głów (aż do następnego turnieju)!?

Choć piórem nie zapiszesz,
maszyną nie wystukasz –