FORUM MŁODYCH TALENTÓW - mamy Laureatów w konkursach!

U. Marczyk

Dnia 28 maja 2019 r. w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Nowym Sączu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień projektów edukacyjnych w ramach Małopolskich Talentów z powiatów:

- powiat gorlicki, powiat brzeski, powiat m. Nowy Sącz, powiat nowosądecki, powiat tatrzański.

Na tegorocznym FORUM MŁODYCH TALENTÓW w MCDN odbyła się gala, na której - oprócz zaproszonych gości z Martą Mordarską na czele - swoje doświadczenia na temat własnej drogi do osiągnięcia sukcesu, w formie Wykładów Ekspertów, przedstawili: Wiceprzewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza Krzysztof Głuc oraz Leszek Skocki, dyrektor ds. IT. Miasteczka Multimedialnego.

Duża grupa uczniów z naszej szkoły, absolwentów oraz obecnie uczęszczających, została laureatami konkursu w dwóch kompetencjach!

W kompetencji matematyczno-przyrodniczej projekt "Jak unowocześnić stadion piłkarski w Nowym Sączu", realizowany m.in. przez Zofię Hasslinger, Annę Jasielec – obecnych uczniów naszej szkoły oraz absolwentów: Piotra Miśtaka, Michała Zychowicza, Kaję Oleksy i Agnieszkę Wróblewską, zdobył maksymalną liczbę punktów w swojej kategorii i najwyższą nagrodę. Realizacja projektu trwała od maja do września 2018 r., stąd absolwenci kwalifikowali się również jako nasi byli uczniowie II etapu edukacyjnego do udziału w konkursie (link do filmiku przedstawiającego projekt: https://youtu.be/UyRkMez7BXY).

Natomiast w kompetencji informatycznej (TIK) projekt "Jak przekładnie zmieniają nasze życie?" realizowanym przez naszych uczniów: Patrycję Bugańską, Mateusza Feckę, Katarzynę Iwańską, Sylwiusza Starczewskiego i Marcina Wasilewskiego również zdobył główną nagrodę!!!  Projekt ten realizowany był w trakcie bieżącego roku szkolnego (link do filmiku promującego projekt: https://www.youtube.com/watch?v=UHuj6p0gVQM&feature=youtu.be) . Każdy wymieniony uczeń otrzymał tablet.

Serdeczne gratulacje, to duże osiągnięcie dla każdego uczestnika.

Opiekunem projektu w kompetencji matematyczno-przyrodniczej była pani Urszula Marczyk, a w kompetencji informatycznej – pan Krzysztof Małota.