Finał XIX Międzyszkolnego Festiwalu Młodych Talentów klas I-III

B. Rams

Dnia 10 maja 2019 r.  odbył się w Szkole Podstawowej nr 9 w Nowym Sączu XIX Międzyszkolny Festiwal Młodych Talentów klas I-III, który  w tym roku objął honorowym patronatem Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel.
Na scenie występowali uczniowie z 9 szkół z Nowego Sącza i okolic: Katolickiej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia, Katolickiej Szkoły Podstawowej im. F. Blachnickiego, SP nr 2, 3, 7, 9, 17, 18 i 21. Festiwal był rozgrywany w 5 kategoriach: śpiew z akompaniamentem, gra na instrumencie, taniec zespołowy, taniec indywidualny oraz kategoria plastyczna. Naszą szkołę reprezentowali:

•    Magdalena Golenia z klasy 3a
•    Nadia Kopkowicz z klasy 2b
•    Marcin Kornaś z klasy 1b
•    Zuzanna Zaryczny z klasy 1c

Tradycyjnie, nie wróciliśmy z pustymi rękami: Nadia Kopkowicz zdobyła 1 miejsce w kategorii gra na instrumencie, Marcin Kornaś wytańczył również 1 miejsce w kategorii taniec indywidualny, a Magdalena Golenia i Zuzanna Zaryczny otrzymały wyróżnienia: Madzia w kategorii  śpiew z akompaniamentem, a Zuzia w kategorii konkurs plastyczny. Nagrody wręczyła artystom Inspektor Wydziału Edukacji i Wychowania Halina Wiśniowska. Atmosfera była miła i wszyscy mimo rywalizacji dobrze się bawili.

Gratulujemy naszym małym artystom!