Eliminacje do XIX Międzyszkolnego Festiwalu Młodych Talentów klas I-III

B. Rams

26 kwietnia 2019 r. odbyły się eliminacje do XIX Międzyszkolnego Festiwalu Młodych Talentów klas I-III. 26 uczestników ubiegało się o tytuł mistrza w pięciu kategoriach: śpiew z akompaniamentem, gra na instrumencie, taniec indywidualny, taniec zespołowy i konkurs plastyczny. 12 uczniów wykonało plakat promujący XIX Festiwal Młodych Talentów. Pozostali uczestnicy na scenie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne oraz wykazali się umiejętnością gry na pianinie i gitarze. Jury w składzie: Ewa Bogdańska, Renata Łukasik i Katarzyna Citak wyłoniło mistrzów tylko w czterech kategoriach:

•    Magdalena Golenia z klasy 3a  w kategorii śpiew z akompaniamentem
•    Nadia Kopkowicz z klasy 2b w kategorii gra na instrumencie
•    Marcin Kornaś z klasy 1b w kategorii taniec indywidualny
•    Zuzanna Zaryczny z klasy 1c w kategorii konkurs plastyczny
Dodatkowo jury postanowiło przyznać tytuły wicemistrza dla Kamili Klemczak z klasy 2a w kategorii śpiew z akompaniamentem, Zuzannie Styrna z klasy 1b  w kategorii gra na instrumencie oraz Patrycji Mieszkowicz z klasy 3c w kategorii konkurs plastyczny.
Zwycięzcy uhonorowani zostali dyplomami, nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Radę Rodziców oraz wielkimi brawami.

Mistrzom życzymy  powodzenia w finale w Szkole Podstawowej nr 9 w dniu 10 maja.