Przyjaciel na całe życie :)

WioLeg

25 października w Szkole Podstawowej nr 20 odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Książka Najlepszym Przyjacielem”. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Michałowska (III a) oraz Maciej Kożuch (VI a). Jury konkursowe nagrodziło  Maćka za ciekawą interpretację wiersza, przyznając mu III miejsce! Ola otrzymała gromkie brawa :)

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! :)

Gdyby książka mówić potrafiła,
może by swój los zmieniła :)

Miałam papier bielusieńki,
ślady na nim Florka ręki.
Pozginał Jaś mi rogi

Julek na mnie kładł pierogi.

Narysował na okładce
Staś diabełka, małpki w klatce.
Anka, Władka siostra mała,
ta mi kartki dwie wyrwała.

Cóż mi z tego, żem ciekawa,
Dłużej żyć tak nie potrafię.

Nie będziecie mnie szanować,
to się na klucz zamknę w szafie!