Szkolna gazetka historyczna Klio

Redakcja Klio

W 1997 roku grupka uczniów wraz z nauczycielem historii Bogumiłą Kościółek postanowiła wydać szkolną gazetkę historyczną, w której mogłyby się znaleźć ciekawe artykuły ich autorstwa, rysunki, zagadki, krzyżówki i dowcipy oraz co tam tylko komu do głowy przyszłoby.☺ Gazetkę tę nazwaliśmy Klio, ponieważ Klio była jedną z 9 muz towarzyszących bogu Apollinowi,  muzą historii.

W gazetce zawsze można było znaleźć dużo artykułów i ciekawostek historycznych, co czasem było przyczyną buntu niektórych redaktorów.☺ Zawsze byliśmy otwarci na różnorodne zainteresowania i potrzeby uczniów. Od tego czasu z kilkoma przerwami wydajemy naszą szkolną Klio. Obecnie pracujemy nad 86, walentynkowym numerem. Zapraszamy chętnych do współpracy (spotkania odbywają się w każdy piątek w godzinach 13.15 – 14.00 w sali 20), można przynieść własny materiał na pendrivie i dać p. Bogumile Lasek.

Wszystkich uczniów zachęcamy do kupowania gazetki od naszych sprzedających. Bierzcie udział w konkursach, wrzucajcie odpowiedzi do pomarańczowej skrzynki Klio obok biblioteki szkolnej i odbierajcie drobne upominki. Poniżej zamieszczamy linki do kilku wcześniejszych wydań: