W gabinecie stomatologicznym

D. Majoch-Grabowska

7 stycznia dzieci z klasy 0"B" zostały zaproszone do gabinetu stomatologicznego przy ul. Paderewskiego 55, w którym na co dzień pracuje pan doktor Piotr Kołek wraz z asystentką panią Haliną Poręba. Celem wizyty była pogadanka na temat ważności i konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u dentysty, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Dla niektórych spotkanie to było ogromnym  przeżyciem oraz pierwszą wizyta u dentysty. Dzieci miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy dentysty oraz obejrzeć wyposażenie gabinetu stomatologicznego i działanie sprzętu medycznego. Dowiedziały się również jak dbać o zęby, by były zawsze piękne i zdrowe. Każde z dzieci mogło usiąść na fotelu, na którym pan stomatolog leczy zęby, oraz dotknąć sprzętu. Pan doktor z niezwykłą serdecznością skontrolował zęby odważnych przedszkolaków. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały kolorowe naklejki zachęcające do dbania o piękny uśmiech, jednorazowe szczoteczki do mycia zębów i najważniejsze - dyplom "Dzielnego Pacjenta".

Wizyta u stomatologa odbyła się w bardzo miłej atmosferze i bardzo zaciekawiła dzieci, gdyż jeszcze długo opowiadały o niej w szkole i z pewnością w domu. Mamy nadzieję, że nasze przedszkolaki nie będą czuć lęku przed wizytą w gabinecie stomatologicznym. Bardzo dziękujemy za tak życzliwe przyjęcie.