Akademia Przedszkolaka Filminek - "Poczta Świętego Mikołaja"

D. Majoch-Grabowska

"W sekretnym miejscu na Antarktydzie żyją od wieków wszystkie duchy Bożego Narodzenia. Pośród wielu innych mieszkają tam między innymi: nasz Święty Mikołaj, Trzej Mędrcy ze wschodu oraz Hoteiosho z Japonii. Kiedyś mieszkał tam także Monopolish - duch świąt ze starożytnego Rzymu - lecz został wygnany gdyż chciał być jedynym Mikołajem dla całego świata. Teraz Święta są zagrożone bo zły duch Monopolish porwał japońskiego Mikołaja i coroczny zjazd Mikołajów nie może się odbyć. A to jeszcze nie wszystko, bo Monopolish planuje porwać wszystkich Mikołajów i sam zostać jedynym, złym duchem Świąt. Cała nadzieja w małej elfce zwanej Pixi Post. To ona przebrana za człowieka ruszy na misję, by uratować Święta i prezenty dla wszystkich dzieci na świecie. Czy misja się powiedzie?" Dzieci z klas "zerowych" już wiedzą ponieważ  poniedziałkowe przedpołudnie spędziły w Kinie Sokół. Ale to nie wszystko!!! Tam również spotkały się ze św. Mikołajem od którego otrzymały prezenty.