Konkursy biblijne

A. Skowron, ks. M.Franczak

Międzynarodowy Ekumeniczny Konkurs Wiedzy Biblijnej „Jonasz”
Konkurs ten organizuje od kilkunastu lat diecezja Bielsko - Żywiecka. Dotyczy on wiedzy z życia Mojżesza. Łącznie w finałach w Bielsku - Białej przeegzaminowano  blisko 650 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz specjalnych.

Cieszymy się, że troje uczniów z naszej szkoły  zakwalifikowało się do finału (po etapie szkolnym i rejonowym), który odbył się 13 kwietnia w Bielsku-Białej. Zostali oni laureatami, czyli:
Maria Zguda kl. VIb
Jakub Pietruch kl. IIIb
Mateusz Fecko kl. IIIa

Rywalizacja była zacięta i trudna ze względu na szeroki zasięg konkursu i liczbę uczestników. Tym bardziej gratulujemy sukcesu!

Sądecki Międzyszkolny Konkurs na temat wiedzy z Ewangelii św. Marka

Konkurs odbył się 27 maja w szkole w Porębie Małej. Brało w nim udział 11 szkół z okręgu sądeckiego. Jako drużyna w imieniu naszej szkoły „walczyli” uczniowie kl. VI b:
Maria ZgudaKacper HorowskiMichał Pilarz.

Po przejściu etapu pisemnego (zakwalifikowało się 5 szkół) przystąpili do rywalizacji otwartej w hali gimnastycznej (dobry doping i emocje:)), zdobywając III miejsce.

Konkurs Biblijny Dekanatu - Nowy Sącz (Centrum)

Konkurs odbył się 16 czerwca w Szkole Podstawowej w Boguszowej. Przystąpiło 17 uczniów z różnych szkół mieszczących się na terenie dekanatu Nowy Sącz - Centrum. Ich zadaniem było wykazać się jak najlepszą znajomością Ewangelii wg. św. Łukasza.
Przewodniczącym komisji był Prepozyt Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu - ks. dr Jerzy Jurkiewicz a organizatorami: Ks. Stanisław Jewuła - proboszcz parafii Piątkowa i Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Boguszowej.
Naszą szkołę reprezentowali:
Kacper Horowski - kl. VIb - zdobywca I miejsca
Damian Szczerbicki - kl. Vb
Gratulujemy!

Dziękujemy Wam wszystkim za trud nauki i stres rywalizacji podjęty w imieniu naszej szkoły. Jeszcze raz  gratulujemy sukcesów!!!