„Ocalić od zapomnienia”, czyli poezja K. I. Gałczyńskiego

WioLeg

22 maja w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Utworów Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, w którym uczestniczyło 24 recytatorów (kl. IV – VI) z 10 szkół podstawowych.

Interpretacje utworów oceniało Jury w składzie - p. Joanna Babiarz (poetka), p. Ewa Ciułkowska (Gimnazjum 2), p. Lucyna Janczy (Sądecka Biblioteka Publiczna) i p. Wacław Jagielski (malarz, poeta).

OTO WYNIKI:
•   Zuzanna Czerwińska (Katolicka Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna)
•    Jadwiga Kondracka (Katolicka Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna)

•    Anna Lis (SP1 Stary Sącz)
•    Filip Tomoń (Katolicka SP)

•    Agnieszka Baran (SP3)
•    Marcin Chochorowski (SP20)

•    Weronika Zakrzewska (SP3)
•    Klara Polańska (SP2)
•    Kinga Orzechowska (SP7)
•    Julia Wilczek (SP7)
•    Jakub Radzik (SP18)

Serdecznie Wam gratulujemy!

Jury przyznało, iż wybór najlepszych recytatorów okazał się bardzo trudny, bo wszystkie interpretacje wierszy były na wysokim poziomie.

Dyrekcja Szkoły wraz z organizatorkami – p. A.Wojtas i p. J. Cygnarowicz – dziękują uczestnikom i ich opiekunom za udział w konkursie, a szanownemu Jury za ciepłe słowa i radosną atmosferę.

Zapraszamy w przyszłym roku na kolejne „rozmowy poetyckie”! :-)

W czasie obrad Jury na scenie wystąpili uczniowie z kółka teatralnego, pokazując „Zaręczyny Gżegżółki” i „Zastaw się, a postaw się” z Teatrzyku Zielona Gęś, Paulina Boczarska (IVc) zaśpiewała piosenkę Moje nogi lubią tańczyć, Ania Bartkowska (IVb) zagrała na keyboardzie O sole mio, a Zosia Hasslinger (IVb) - na fortepianie Odę do radości, lecz w nietypowy sposób.                     Dziękujemy Wam za ciekawy występ :-)

Pewna pani na Marsałkowskiej
kupowała synkę z groskiem
w towazystwie swego męza, ponurego draba;

wychodzą ze sklepu, pani w sloch,
w ksyk i w lament: - Męzu, och, och,
popats, popats, jaka strasna zaba!

I.K. Gałczyński Strasna zaba