Szopki bożonarodzeniowe

WioLeg

3 grudnia odbył się w naszej szkole XIX Międzyszkolny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych, w którym wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i placówek prac pozaszkolnych. Honorowy patronat objął wiceprezydent Nowego Sącza. W organizację tego konkursu angażuje się również, oprócz naszej szkoły, Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu.

Prace zaskakiwały pomysłowością wykonania, toteż niełatwe zadanie miało Jury w składzie:
M. Sarota (Wydział Oświaty), A. Wideł, D. Lachor (Muzeum Okręgowe), J. Bodziony (dyr. Gim.2), J. Wituszyńska (dyr. Gim.2), S. Hyży (Gim.2), W. Strzelecki (dyr. SP18),  A. Hasslinger (dyr. SP3), B. Graj i ks. K. Majerczak (SP3)

A oto wyniki

Maksymilian Górski - Pałac Młodzieży
Patryk Majka - Centrum Kultury Krynica
Kinga Surma - Pałac Młodzieży

Wszystkim uczestnikom oraz Jury dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Dyrekcja Szkoły i koordynatorka – p. R. Przydatek zapraszają w przyszłym roku do włączenia się w tę piękną tradycję tworzenia szopek, która w naszym regionie została mocno zakorzeniona.