Olimpijskie złoto dla "Trójki"

Dnia 19.10.2012r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Nowym Sączu została rozegrana VI Integracyjna Polsko-Romska Olimpiada Sportowa, w której wzięły udział polsko-romskie reprezentacje SP3 i gospodarzy - SP9.

Na konkurencje olimpijskie składały się głównie biegowe wyścigi rzędów: z piłką, z kozłowaniem, z ringo, z piłką lekarską, były też rzuty na kosz i strzały na bramkę.

Naszą szkołę reprezentowali:

Grupa młodsza:

-dziewczęta: Paulina Jurczyńska1a, Jessica Ciureja 1b, Zuzanna Żelasko3c, Julia Matras 3c, Agnieszka Kula 3c, Katarzyna Cholewa 3b,

- chłopcy: Ciureja Mateusz 3b, Alan Siwak 1a, Witold Dąga 3a, Jakub Nowak 3c, Eryk Szkred 3c, Karol Michalik 3b, Maciej Wzorek 3b,

Grupa starsza:

- dziewczęta: Karolina Maik 6c, Natalia Ziółkowska 6a, Estera Wójcik 6a, Aleksandra Fedko 6b, Ilona Poręba 6b, Sandra Ptak 5a,

- chłopcy: Sylwester Ciureja 5a, Krzysztof Ciureja 5b, Piotr Waśkowski 6c, Kamil Twaróg 6c, Dawid Szczecina 6b, Arkadiusz Kopieński 6a.

Reprezentacje obu szkół walczyły do ostatniej minuty, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Tym razem była nim nasza szkoła!!! Nasi reprezentanci pokonali rywali 52:44. I choć w przebiegu olimpiady przeważnie my prowadziliśmy w punktacji, nasi rywale na 3 konkurencje przed końcem potrafili zremisować. To jednak nie przeraziło naszych zawodników i w ostatniej konkurencji, udanymi strzałami do bramki przypieczętowaliśmy  zwycięstwo.

Wspomnieć należy, że naszych zawodników gorąco dopingował dyrektor  szkoły - pan Andrzej Hasslinger oraz niektórzy rodzice i byli nasi uczniowie, którzy przyszli na tę imprezę. W imieniu zawodników serdecznie im za to dziękujemy.  Obie drużyny otrzymały pamiątkowy puchar (my większy;-))), dyplom oraz medale. Medal uznania za najgłośniejszy doping otrzymał nasz Pan Dyrektor. Impreza przebiegła bezpiecznie i bardzo sprawnie. Pozostaną po niej tylko mile wspomnienia, a może nawet nowe przyjaźnie? Kto wie???