Jan Kochanowski i pochwała radości życia

WioLeg

25 maja odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Utworów Jana Kochanowskiego, w którym wzięło udział 17 uczniów z sześciu szkół podstawowych.

Jury - p. Lucyna Janczy, p. Ewa Ciułkowska, p. Danuta Więcek, p. Ewa Bogdańska - przyznało:

• I miejsce Klaudii Kunz - SP 18,
  • II miejsce Annie Kożuch - SP 3,
  • III miejsce Oliwii Bartkowskiej - SP 2.

Wyróżnienia otrzymali:

• Hubert Olech - SP 2,
  • Aleksandra Pędzich - SP 7,
  • Agnieszka Michalik - SP 21,
  • Adam Biskup - SP 18,
  • Magdalena Mróz - Katolicka SP.

Serdecznie Wam gratulujemy!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za ciekawą interpretację utworów i życzymy chwil radości, choć - jak pisał Jan Kochanowski -

„Nic wiecznego na świecie:
Radość się z troską plecie,
Lecz na szczęście wszelakie
Serce ma być jednakie.” :-)

Organizatorki konkursu - p A. Wojtas i p. J. Cygnarowicz - zapraszają w przyszłym roku.