Akademia z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości klasy 5-8 oraz oddziały gimnazjalne, uczestniczyły w akademii upamiętniającej postacie i wydarzenia, dzięki którym możemy dziś cieszyć się wolnością. Opisy narratorów, pieśni i wiersze patriotyczne, przypomniały nam kolejno trudną drogę jaką szli nasi przodkowie do Niepodległej: rozbiory, powstania narodowe, I i II wojnę, walkę z komunistycznym reżimem. Oczywiście, głównym bohaterem był Józef Piłsudski i jego legioniści, wśród których znalazło się wielu Sądeczan walczących i ginących w imię hasła "Dla Ciebie Polsko i dla Twej Chwały" widniejącego na ich grobie na cmentarzu komunalnym.

W akademii wystąpili uczniowie klasy 8A i 8B: Kacper Chomoncik, Zofia Hasslinger, Aleksandra Kaleta, Mikołaj Piszczek, Piotr Kątniak, Weronika Mliczek. Oprawę muzyczną zapewnił 30-osobowy (!!!) chór szkolny, kierowany przez panią Katarzynę Citak. Scenariusz akademii przygotował pan Krzysztof Małota, natomiast dekorację pani Sylwia Hyży.