Legendy i baśnie w niezwykłej scenerii

WioLeg

15 listopada aktorzy z Narodowego Teatru Edukacyjnego ARTENES we Wrocławiu kolejny raz gościli na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury. Tym razem najmłodszym widzom (oddziałom przedszkolnym i kl. I-II) pokazali „Opowieści z naszego dzieciństwa”, nawiązując do znanych baśni  („Świniopas” i „Krzesiwo”) przeplatanych  pięknymi piosenkami.

Natomiast uczniowie kl. III-VI obejrzeli spektakl „Skąd nasz Ród”, który sięgnął do korzeni naszych tradycji, przypominając legendy „O Popielu i Mysiej  Wieży”, „O Piaście Kołodzieju”, „O Lechu, Czechu i Rusie” czy „O księżniczce Wandzie”. Przedstawienie było lekcją nie tylko o patriotyzmie, ale przede wszystkim  o nieprzemijających wartościach, takich jak przyjaźń i dobroć.

Wspaniała gra aktorska, dowcipny język bohaterów, barwna scenografia oraz znakomite efekty świetlne i dźwiękowe stworzyły niepowtarzalny nastrój. Gromkie brawa były dowodem tego, iż spektakle naprawdę podobały się uczniom!

Czekamy na kolejne spotkanie z teatrem!:)