Roześlij świąteczne kartki... po całej Europie!

A. Rzeszuto

Choć miesiąc grudzień powitał wszystkich nie-zimową i nie-bożonarodzeniową aurą, to jednak uczniowie klasy 3b postanowili sami wziąć sprawy w swoje ręce i już teraz zadbać o atmosferę świątecznej radości i oczekiwania. Wraz z wychowawczynią Ewą Prokop oraz nauczycielką języka angielskiego, Agnieszką Rzeszuto wzięli udział w świątecznym projekcie wymiany własnoręcznie wykonanych bożonarodzeniowych kartek i bombek choinkowych. Projekt był realizowany na międzynarodowej platformie eTwinning i wzięło w nim udział 97 szkół z 23 europejskich krajów.

Nasi uczniowie przygotowali i wysłali kartki z życzeniami w języku polskim i angielskim do swoich rówieśników między innymi z Francji, Hiszpanii, Grecji, Słowacji, Chorwacji czy też Wielkiej Brytanii. Kolejnym etapem było zarejestrowanie na wideo świątecznych życzeń oraz umieszczenie ich na wspólnej stronie projektu. Poza życzeniami uczniowie 3b zaśpiewali również tradycyjną sądecką pastorałkę, a także przedstawili się swoim rówieśnikom.

Z niecierpliwością czekamy teraz na kartki i bombki choinkowe od dzieci z całej Europy!

Projekt można śledzić klikając w poniższy link: https://twinspace.etwinning.net/12991/home

A oto uczniowie klasy 3b "w akcji"!