Niecodzienna lekcja plastyki

E. Chronowska

Wszyscy myślą już o zbliżających się wakacjach i marzą o różnych podróżach i  przygodach.

Uczniowie kl. IIa mogli swoje wakacyjne marzenia - nawet te kosmiczne - urzeczywistnić w swoich pracach plastycznych, które wykonywali pod kierunkiem znanego sądeckiego artysty p. Wacława Jagielskiego. Dzieci z wielkim zapałem malowały przez dwie godziny. Niektórzy wykonali nawet drugą pracę - scenkę z ulubionej książki. Pan Jagielski udzielał różnych rad oraz wyjaśniał wiele plastycznych pojęć np. co to jest medium malarskie.

Wszystkie rysunki znalazły się na wystawie, która wspaniale ozdobiła salę lekcyjną. Każdy omawiał swoją pracę, a p. Wacław zwracał uwagę na ciekawe pomysły, sposób wykonania i gratulował każdemu namalowania wspaniałej pracy.

Zajęcia z p. Jagielskim przyniosły uczniom wiele radości i satysfakcji. Na pewno zostaną na długo w dziecięcej pamięci.