Wizyta u strażaków

E. Chronowska

Od kilku tygodni Straż Pożarna w naszym mieście ma nową siedzibę, która znajduje się przy ulicy Witosa.

W dniu dzisiejszym tj.06.06.2013r. uczniowie Ia odwiedzili strażaków i zwiedzili nowe pomieszczenia pięknego, nowego budynku.

Największe zainteresowanie wzbudziły oczywiście samochody strażackie oraz znajdujący się tam sprzęt. Wszystkie dzieci mogły poczuć się prawdziwymi strażakami, ponieważ każdy miał okazję przymierzenia strażackiego hełmu oraz usiąść w wozie strażackim. Wielką atrakcją było również obejrzenie pokazu zjazdu strażaków po rurach oraz zwiedzenie pomieszczenia z wieloma monitorami, w którym odbierane są wszelkie zgłoszenia. Dzieci wysłuchały też różnych opowieści związanych z pracą strażaków, która jest ciekawa, ale bardzo niebezpieczna.