Szkolny konkurs dla klas 7 i 8 na najciekawszy kalendarz adwentowy

U. Filas-Zakrzewska

261934089 329970031880175 3047655226483958821 nRozpoczynamy Adwent. Jednym z najważniejszych zwyczajów adwentowych w krajach niemieckojęzycznych jest kalendarz adwentowy, który służy do odliczania dni pozostałych do Bożego Narodzenia.

W związku z nadchodzącym okresem adwentu zapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły z klas 7 i 8 do udziału w konkursie na najciekawszy kalendarz adwentowy.

Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów kulturą krajów niemieckiego obszaru językowego oraz rozwijanie uzdolnień plastycznych.

Praca konkursowa

1. Praca konkursowa polega na wykonaniu kalendarza adwentowego, zawierającego 24 okienka ( nie umieszczamy słodyczy , w zamian niemieckie słówka związane ze świętami, cytaty lub zagadki niemieckie).
  2. Praca może być wykonana dowolną techniką w dowolnym formacie, indywidualnie lub w 2, 3 osobowych zespołach.
  3. Pracę należy podpisać: imię, nazwisko, klasa.
  4. Prace należy złożyć do 13 grudnia 2021 roku do nauczyciela uczącego języka niemieckiego.

Rozstrzygnięcie konkursu

1. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ostatnim tygodniu przed przerwą świąteczną.
  2. Każdy uczestnik konkursu otrzyma upominek, a trzy osoby/zespoły za zajęcie najwyższych miejsc otrzymają dyplomy i nagrody.
  3. Wszystkie prace zostaną zaprezentowane na wystawie.

Zapraszam do udziału w konkursie i życzymy świątecznie twórczych pomysłów!!

Organizator konkursu Urszula Filas-Zakrzewska