Projekt "Dawne pismo"

M. Rodak

Dnia 24 kwietna w klasach 1a, 1b, 1c oraz 4a odbyły się warsztaty w ramach projektu pt. "Dawne pismo" realizowanego przez Archiwum Narodowe w Krakowie. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek dotyczących dziejów pisma, sposobu pisania w dawnej Polsce, mieli możliwość zobaczenia nie tylko wzorów pisma, ale również dawnych przyborów do pisania. Zajęcia były bogato ilustrowane przykładami pochodzącymi ze zbiorów Archiwum Narodowego. Przede wszystkim, jednak, dzieci doskonale się bawiły, rozwiązując zagadki i krzyżówki oraz samodzielnie pisząc prawdziwym gęsim piórem i atramentem. Warsztaty prowadzone były przez panie pracujące w Archiwum Narodowym w Krakowie.