Cześć i Chwała Bohaterom!

R. Bednarek

W dniu dzisiejszym, harcerze z 3 NDH "Leśni" uczestniczyli w wydarzeniu historycznym upamiętniającym 80. rocznicę wkroczenia wojsk hitlerowskich na Sądecczyznę - tym samym wyrażono wdzięczność kurierom i harcerzom, którzy walczyli z hitlerowskim okupantem.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w Kaplicy Szkoły Biznesu prowadzonej przez kapelana ZHP ks. Krzysztofa Czecha. Po mszy św. przeszliśmy pod pomnik na Skwerze Karola Szymanowskiego, gdzie parlamentarzyści, przedstawiciele Rady Miasta Nowego Sącza, burmistrz Piwnicznej-Zdroju oraz Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki złożyli kwiaty. W wydarzeniu historycznym wzięła udział Konsul Generalny Republiki Węgierskiej w Krakowie Adrienne Körmendy. Dopełnieniem uroczystości było otwarcie wystawy "Bogu - Ojczyźnie - Bliźniemu" w Domu Harcerza przy ulicy Wąsowiczów. Autorami projektu byli: Jerzy Ptaszyński oraz komendant hufca Nowy Sącz hm. Stanisław Gniady.

DZIĘKUJĘ HARCERKOM I HARCERZOM ZA UDZIAŁ W  WYDARZENIU HISTORYCZNYM I NIENAGANNĄ POSTAWĘ  HARCERSKĄ!