Świętujemy ! :-)

Obchody Światowego Dnia Wolontariatu

– Budujemy lepszy świat

3 - 5 grudnia 2021

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych - na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym. To też doskonały moment dla samych wolontariuszy, by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcili do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku, dlatego pragniemy by te kilka dni było czasem świętowani i promowania wolontariatu.

03 – 05. 12.2021 - W Szkolne Kluby Wolontariatu

Obchody światowego Dnia Wolontariatu w Szkolnych Klubach Wolontariatu

• wystawy, prelekcje, happeningi, konkursy na temat wiedzy o wolontariacie + drobne nagrody ( do rozdawania baloniki można je dostać w biurze naszego stowarzyszenia + zakładki z cytatami + ulotki SC )

Dodatkowo w tym dniu wszystkich zachęcamy byli ubrani na czerwono koszulki – w kolorze serca, aby upamiętnić, że praca wolontariusza to dar serca, który możemy ofiarować drugiemu człowiekowi oraz wszystkim, którzy są w potrzebie.

• Pod hasłem – Wolontariat – koło napędowe – kręcimy filmiki – mogą być również krótkie prezentacje ze zdjęcia co robiliście w ca i wypowiedzi wolontariuszy.

Pytania do filmików

- Wolontariat dla mnie to ……….………….

- Jestem Wolontariuszem bo ……………….

- W wolontariacie uwielbiam ……………….

Dla chętnych – dokładne informacje, ewentualnie pomoc w razie potrzeby – sala nr 17 – Urszula Popardowska Chruściel

03.12.2021 Debata – Gala Wolontariatu

• 10.00 - Kino Sokół - Stary Sącz Debata -Wolontariat – Szansa dla Instytucji i Organizacji
  • 12.00 - Gala Wolontariatu – Wręczenie Nagród Wolontariusza i Koordynatora Roku Korpusu Solidarności. Krótka prezentacja dotycząca laureatów i zwycięzców konkursu.

04.12.2021 Dzień otwarty – szkolenie online

• 10.00 – 13.00 - Dzień otwarty w Sądeckim Centrum Wolontariatu
  • 13.00 – 14.00 – Szkolenie – „ ABC Wolontariusza ”

05.12.2021 Kampania Uliczna

• 10.30 – Zbiórka wolontariuszy z Sądeckiego Centrum Wolontariatu i Szkolnych Klubów Wolontariatu na Rynku w Nowym Sączu – zapraszamy wszystkich koordynatorów i wolontariuszy, zakładamy podkoszulki wolontariacie kto nie ma zostaną mu wypożyczone na wydarzenie w biurze stowarzyszenie które będzie otwarte o godz. 10.00.
  • 10.45 – Wspólne zdjęcie wolontariuszy,
  • 11.00 – Rozesłanie wolontariuszy do kampanii ulicznej pod hasłem „Wolontariat Długoterminowy szansa dla naszego Miasta”(rozdawanie kalendarzy) jeśli się uda to przygotujemy jeszcze karteczki z cytatami do rozdawania.
  • 12.00 – Zakończenie obchodów Światowego Dnia Wolontariatu