Indywidualizacja nauczania – wsparciem nowosądeckich szkół podstawowych

W Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Nowym Sączu realizowane są zajęcia w ramach projektu: „Indywidualizacja nauczania – wsparciem nowosądeckich szkół podstawowych”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków z Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2. – Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.

Projekt realizowany jest od września 2012 roku i uczestniczy w nim 116 uczniów klas I – III naszej szkoły. W jego ramach odbywają się następujące zajęcia dodatkowe:

• korekcyjno-kompensacyjne,
  • dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych,
  • logopedyczne,
  • gimnastyki korekcyjnej,
  • rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych matematycznie oraz plastycznie.