Podstawowe informacje dla Rodziców

1. Źródła informacji o szkole: http://sp3ns.no-ip.org, telefon 18 444 34 80, godziny pracy administracji 7.00 do 15.00, pedagog w ostatnim tygodniu sierpnia, środa, czwartek, piątek będzie pełniła godzinowe dyżury od 9 do 10.
  2. Informacja na temat ostatecznego podziału pierwszych klas wraz z listami w ostatniej dekadzie sierpnia, przy tworzeniu bierzemy pod uwagę, wiek, płeć i życzenia rodziców, klasy muszą być podobne pod względem wielkości.
  3. Podręczniki MEN sprawdzić można na stronie http://www.men.gov.pl.
  4. Wyposażenie klas – każde z pomieszczeń lekcyjnych jest wyposażone podobnie - w pojedyncze ławki oraz zestawy multimedialne, łącze internetowe.
  5. Pielęgniarka jest obecna w szkole codziennie oprócz czwartków (najprawdopodobniej).
  6. Informacje na temat możliwej pomocy socjalnej – pedagog – mogą być przyznane stypendia szkolne, zasiłki szkolne, obiady finansowe z pomocy społecznej oraz wyprawki szkolne (z wyjątkiem pierwszych klas).
  7. Ubezpieczenie dzieci NNW obejmuje cały rok (do 30.08 następnego roku), przez całą dobę – do tej pory były dwa warianty (składka jednorazowa):
    a) tańszy ok. 35 PLN,
    b) droższy (imienny) ok. 50 PLN.
  8. Rada Rodziców – zgodnie z prawem musi się ukonstytuować na pierwszym zebraniu klasowym, co oznacza wybór przedstawiciela klasy.
  9. Godziny pracy klas pierwszych - od ósmej, nie więcej niż 5 h zajęć obowiązkowych dziennie.
  10. Świetlica działa w dwóch budynkach – zapewnia przeprowadzanie na obiady i opiekę w godzinach 6.30 do 17.00. Zapisy 1 września, warunek zapisania pracujący rodzice lub rodzic.
  11. Wyposażenie dziecka - m.in.: jak najlżejsze plecaki, małe piórniki, coś na śniadanie i picie, mundurki (zakup we wrześniu/październiku).