Rekrutacja 2014

Szanowni Rodzice przyszłych pierwszoklasistów i wychowanków oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2014/15.

Jest to rok, w którym do pierwszych klas zapraszamy siedmiolatków, czyli dzieci urodzone w 2007 oraz dzieci urodzone w I połowie 2008. Młodsze, zarówno sześciolatki jak pięciolatki będą zapisywane do oddziałów przedszkolnych. Podejmujemy wiele starań, by szkołę jak najlepiej przygotować do nowych wyzwań.

Od bieżącego roku obowiązują również nowe w zasadach rekrutacji. Zapraszamy do zasięgnięcia informacji na stronie szkoły lub w sekretariacie.

Ciągle unowocześniamy swoją bazę, wyposażamy ją w nowe pomoce dydaktyczne, doskonalimy swoje rozwiązania organizacyjne, uczestniczymy w wielu formach dokształcania, by poprzez ciągły rozwój zawodowy posiadać umiejętności niezbędne do pracy z dziećmi, stale obcującymi z nowoczesną technologią informatyczną.

Będziemy podejmowali starania by zapewnić dzieciom łagodne przejście z okresu gdzie najważniejsza była zabawa i ruch - do życia szkolnego, gdzie będziemy uczyli - również poprzez zabawę, troszczyli się o ich rozwój fizyczny.

Poprzez organizację licznych uroczystości szkolnych, przygotowanie spotkań okolicznościowych rozwijamy  szacunek do rodziny, kształtujemy patriotyzm i wrażliwość na drugiego człowieka.

Nasi obecni uczniowie uczestniczą w licznych konkursach, tylko w tym roku: 5 zostało finalistami wojewódzkich konkursów, kilkoro ma znaczące osiągnięcia w ogólnopolskich. Wszyscy mają możliwość rozwijania talentów w rozmaitych zajęciach pozalekcyjnych. Potrzebujący biorą udział w zajęciach wyrównawczych. Wiele chętnych dzieci chodzi na zajęcia sportowe.

Jesteśmy szkołą średniej wielkości, ulokowaną blisko centrum miasta na terenie osiedla Kochanowskie. Zapraszamy również dzieci mieszkające poza obwodem szkoły.

Dyrektor i Grono Pedagogiczne
Szkoły Podstawowej nr 3

Dodatkowe informacje:

• Klasy pierwsze będą liczyły do 25 osób.
  • Sale lekcyjne będą wyposażone w kąciki umożliwiające odpoczynek i zabawę.
  • Zajęcia komputerowe prowadzone będą w jednej z dwóch pracowni komputerowych.
  • Każda sala lekcyjna wyposażona jest w nowoczesne pomoce dydaktyczne – tablice interaktywne, projektory i komputery z dostępem do sieci.
  • Każde dziecko pracuje przy pojedynczym stoliku.
  • Dbamy o higienę pracy i bezpieczeństwo (ustalony podział godz. przez cały rok szk. – kl. I od godz. 8.00,  nowoczesne oświetlenie sal, rozbudowany monitoring szkoły i otoczenia, przeszklone drzwi sal lekcyjnych),.
  • Świetlica zapewnia opiekę w godz. 6.30 - 17.00.
  • Prowadzimy gimnastykę korekcyjną dla uczniów z wadą postawy,.
  • Na terenie szkoły funkcjonuje sklepik, w którym  można kupić drugie śniadanie, w szkole wydawane sa również obiady,.
  • Prowadzimy w szkole dożywianie dzieci – akcje „mleko w szkole” i „owoce w szkole” .
  • Zapewniamy opiekę pedagoga szkolnego.
  • Korzystamy z nowoczesnej hali sportowej z pełnym wyposażeniem.

Do pobrania: