Zapisy na rok szkolny 2011/12

Dyrektor Szkoły informuje, że trwają zapisy dzieci do szkoły na rok szkolny 2011/12. Zapisu można dokonać osobiście w Sekretariacie szkoły codziennie 8:00 – 15:00  lub  tel. 18 444-34-80; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Luty 2011

Szanowni Państwo!

Ten rok jest wyjątkowy, ponieważ:

• po raz pierwszy pięciolatki są objęte obowiązkiem przedszkolnym,
  • jest ostatnim rokiem, kiedy rodzice sześciolatków mają prawo wyboru terminu rozpoczęcia edukacji  przez swoje dziecko (za rok nastąpi „wymuszone” podwojenie ilości klas pierwszych).

Zapraszamy Rodziców, którzy chcą zapewnić swoim dzieciom jak najlepszą przyszłość, jak najwięcej szans, do naszej szkoły w celu zapisania dzieci z roczników 2004, 2005, 2006 do oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez naszą szkołę lub do klas pierwszych.

• Dzieci pięcioletnie muszą realizować obowiązek przedszkolny. Może on być realizowany w przedszkolu albo w oddziale przedszkolnym przy szkole. Zajęcia w naszej placówce trwają 5 godzin dziennie, są bezpłatne. Wszystkie dzieci mają zapewnioną możliwość dalszej nauki w naszej szkole.
  • Dzieci sześcioletnie mogą realizować obowiązek przedszkolny (w przedszkolu lub w szkole – na zasadach opisanych wyżej) lub rozpocząć naukę w I klasie – na wniosek rodzica. Warunkiem zapisania do klasy pierwszej jest wcześniejsze roczne uczestnictwo w zajęciach przedszkolnych lub zgoda Dyrektora Szkoły po uzyskaniu opinii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Przy odpowiedniej liczbie zapisanych sześciolatków będziemy chcieli utworzyć oddzielny oddział.
  • Dzieci siedmioletnie muszą rozpocząć naukę w I klasie. W wyjątkowych sytuacjach Dyrektor Szkoły może podjąć decyzję o odroczeniu rozpoczęcia obowiązku nauki.  Zajęcia dla dzieci klas pierwszych odbywają się w naszej placówce od godziny 8:00.

Dla zainteresowanych dodatkową opieką świetlica czynna 6:30  17:00 oraz obiady.

Szkoła jest zobowiązana przyjąć wszystkie dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły.

Za zgodą Dyrektora, na wniosek rodziców, zapisywane są również dzieci spoza obwodu.

Staramy się, by nauka w szkole była jak najefektywniejsza i ciekawa dla dzieci. Zakupiliśmy nowe pomoce, stale remontujemy bazę szkoły, budowana jest hala sportowa. Jesteśmy dobrze wyposażeni w nowoczesne zaplecze multimedialne, coraz lepiej potrafimy z niego korzystać na różnych lekcjach. Szkoła posiada stały (kontrolowany) dostęp do Internetu z większości sal lekcyjnych. Dbamy o bezpieczny pobyt dziecka w szkole poprzez staranne pełnienie dyżurów i dobrze rozwinięty system monitoringu.

W najbliższych tygodniach będziemy zapraszali ościenne przedszkola, by umożliwić najmłodszym zapoznanie się ze szkołą. Mogą to też uczynić indywidualnie rodzice ze swoimi pociechami w godzinach 8:00 – 12:00 lub w innym ustalonym terminie. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania. Bogatym źródłem informacji o szkole, jej pracy i osiągnięciach jest nasza strona internetowa.

Dyrektor Szkoły - mgr inż. Andrzej Hasslinger