"Trojki" klas 5 na start!

J. Kotlicka
Kategoria:

Dnia 8.11.2012r., na hali przy ulicy Nadbrzeżnej, został rozegrany pierwszy w tym roku szkolnym, turniej mini siatkówki dziewcząt i chłopców klas 5, w ramach XVIII Sądeckiej Ligi Mini Piłki Siatkowej Szkół Podstawowych. Turniej ten zorganizowano z okazji Święta Niepodległości i Urodzin Miasta Nowego Sącza. W rozgrywkach wzięło udział 60 zawodniczek i 80 zawodników z następujących szkół podstawowych: SP1 Muszyna, SP1 Grybów, SP1 Piwniczna, SP1 Stary Sącz, SP2 Krynica, SP1 Lipnica Wielka, SP1 Kamionka Wielka, a z Nowego Sącza: KSP, SP3, SP6, SP7, SP8.

Naszą szkołę reprezentowali:

Dziewczęta:

Zespół 1: Wiktoria Borgosz 5A, Sandra Ptak 5A, Amelia Koral 4A,

Zespół 2: Aleksandra Hełmecka 5A, Alicja Haslik 5A, Dominika Mliczek 5A.

Chłopcy:

Zespół 1: Andrzej Siwek 5A, Filip Gwiżdż 5B, Mateusz Gajewski 5B,

Zespół 2: Filip Kojs 5B, Szymon Rolka 5B, Patryk Romańczyk 4B,

Zespół 3: Krzysztof Furtak 5B, Jarosław Kołdun 5B, Kacper Najduch 5B,

Zespół 4: Michał Krempa 5A, Artur Tomaszek 5A, Jakub Wolak 5A.

Zarówno wśród dziewcząt jak i wśród chłopców, w grupach grano systemem "każdy z każdym", 1 seta do 15, z dwupunktową przewagą. Dziewczęta rozlosowano do 5 grup. Oba nasze zespoły dziewcząt wyszły ze swoich grup na drugich miejscach i trafiły do finału B, a więc walczyły o miejsca od 5-8. Ostatecznie zajęły miejsce 6-Zespół 2 i miejsce 7-Zespół 1. Jako szkoła zdobyły 50 punktów i zajęły 2 miejsce.

Chłopców biorących udział w zawodach podzielono na 24 zespoły. Nasz Zespół1 wyszedł z grupy na 1 miejscu, pozostałe zespoły zajęły ostatnie miejsca w grupach. Ostatecznie chłopcy z zespołu 1 zajęli 6 miejsce, a szkoła, w punktacji generalnej- 5 miejsce, zdobywając 32 punkty.

Zwycięskie "trójki" otrzymały pamiątkowe medale, pozostałe zespoły dyplomy. Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom reprezentującym naszą szkołę serdecznie dziękuję za udział w zawodach i zapraszam na kolejne treningi.