"Siatkarska premiera"

J. Kotlicka
Kategoria:

Dnia 10.11.2011r. w sądeckiej hali sportowej - z okazji Święta Niepodległości - został rozegrany Turniej Mini Siatkówki Chłopców i Dziewcząt z klas 6. Był to pierwszy w tym roku turniej w ramach XVII Ligi Sądeckiej Szkół Podstawowych. Wzięło w nim udział 16 drużyn chłopców i 20 drużyn dziewcząt z całego powiatu: Krynicy, Muszyny, Wojnarowej, Grybowa. Nasze miasto reprezentowało około 180 uczniów i uczennic z SP3, SP7, SP8, SP20, SP11, KSP.

Naszą szkołę reprezentowały(li):
Dziewczęta:
Zespół 1:
Wiktoria Berus 6b, Magdalena Kurek 6a, Kinga Kurek 6a, Katarzyna Baczyńska 5c,
Zespół 2:
Ewelina Iwańska 6a, Klaudia Bednarek 6c, Dajana Ciureja 6c, Małgorzata Wygoda 6c.
Chłopcy:
Zespół 1:
Kamil Sikorski 6a, Krzysztof Liber 6a, Marcin Siwek 6b, Paweł Ziółkowski 6c,
Zespół 2:
Patryk Jagiełka 6a, Jakub Wartak 6a, Mateusz Zięba 6a, Karol Baraniecki 6c,
Zespół 3:
Oskar Kucia 6a, Grzegorz Michalik 6a, Patryk Mlyczyński 6c, Mateusz Nowobilski 6c, Michał Sromek 6c.

Wszystkie zespoły podzielono na grupy. Chłopców - na 4 grupy po 4 zespoły w każdej grupie, a dziewczęta - na 5 grup i również po 4 zespoły. W grupach grano systemem "każdy z każdym" do 25 punktów z 2 punktową przewagą. Do dalszego etapu przechodziły tylko zespoły, które zajęły 1 miejsca w grupie.
Z naszej ekipy tylko Zespół 1 chłopców sprostał tym wymaganiom i wyszedł z grupy na 1 miejsce, wygrywając kolejno wszystkie mecze grupowe. Pozostałe zespoły przegrały po 1, a nawet więcej meczy. W kolejnej fazie nasi zwycięzcy chłopcy trafili na bardzo mocnego przeciwnika z SP7. Po zaciętej i bardzo nerwowej walce zostali pokonani 25:14, zajmując ostatecznie 3 miejsce.

Chłopcy otrzymali pamiątkową statuetkę i dyplom. Pozostałe zespoły zajęły następujące miejsca:
Zespół 1 dziewczęta - 16 miejsce,
Zespół 2 dziewczęta - 10 miejsce,
Zespół 2 chłopcy - 5 miejsce,
Zespół 3 chłopcy - 14 miejsce.

Na zawodach, podsumowano wyniki szkół biorących udział w rozgrywkach ligowych w poprzednim roku 2010/2011. Nasza szkoła w kategorii dziewcząt zajęła 4 miejsce na 16 szkół, a w kategorii chłopców zaszczytne 2 miejsce!!!, na 12 szkół z całego powiatu. Wyprzedziła nas tylko SP8. Wszystkim naszym reprezentantkom i reprezentantom, którzy brali udział w obecnych zawodach, jak i w zawodach rozgrywanych w ramach zeszłorocznej XVI Ligi, serdecznie gratuluję sukcesu, dziękuję za udział i godne reprezentowanie naszej szkoły oraz życzę wielu sukcesów w tym roku szkolnym!!!