Zawody na "piątkę"

J. Kotlicka
Kategoria:

W dniach 14 i 25.01.2011r. na sądeckiej hali przy ulicy Nadbrzeżnej zostały rozegrane Mistrzostwa Nowego Sącza Szkół Podstawowych w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. W zawodach dziewcząt wzięło udział 11 sądeckich szkół, a w zawodach chłopców 12. Wszystkie drużyny zostały rozlosowane do 4 grup, w których walczyły o wejście do finału systemem "każdy z każdym". Mecz grano do dwóch wygranych, a set do 25 punktów.

W tego typu zawodach obowiązuje zasada, że każda drużyna musi się składać z 2 zespołów. Pierwszego seta gra 1 zespół, drugiego 2 zespół i jeśli jest rozgrywany 3 set, trener ma dowolność przy doborze zawodników, wybierając 4 najlepiej grających. Na tych zawodach naszą szkołę reprezentowały(li):

Dziewczęta:

1.Kinga Choma 6a, Natalia Bednarek 6a, Angelika Aleksander 6c, Beata Policht 6c

2.Kinga Kurek 5a, Magdalena Kurek 5a, Wiktoria Berus 5b, Karolina Cisowska 6d.

Chłopcy:

1.Konrad Gancarczyk 6d, Grzegorz Rolka 6d, Robert Sarota 6b, Miłosz Szczepański 6a.

2.Paweł Ziółkowski 5c, Oskar Kucia 5a, Kamil Sikorski 5a, Jakub Wartak 5a.

Nasi zawodnicy i zawodniczki w fazie grupowej przegrali tylko 1 mecz, co zadecydowało, że z 2 miejsca weszli do finału B i walczyli o miejsca od 5-8. Tej szansy nie zaprzepaścili i wygrywając kolejne mecze, zarówno dziewczęta jak i chłopcy, zdobyli 5 miejsca. Zawody wygrały obie reprezentacje ze szkoły Podstawowej Nr8 i to one będą reprezentować miasto Nowy Sącz na zawodach rejonowych. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a naszym reprezentantom serdecznie dziękujemy za udział i godne reprezentowanie naszej szkoły.