Królowe Śniegu :D

J. Paszka, D. Jasiński
Kategoria:

Nasi reprezentanci walczyli dzisiaj w Mistrzostwach Nowego Sącza w Snowboardzie i Narciarstwie Alpejskim klas 7 i oddziałów gimnazjalnych. Jak na "zimę stulecia" warunki na stoku Cieniawa-Ski były naprawdę bardzo dobre. Poziom zawodów, był jak co roku bardzo wysoki.

Z plastronem nr 2 na trasę wyruszyła Karolina Król (3d-OG), która jak się późnej okazało "wykręciła" najlepszy czas dnia - nawet chłopcy nie byli dzisiaj od niej szybsi! Dla Karo to już 3 złoty medal w narciarstwie wywalczony dla naszej szkoły. Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się także nasze pozostałe zawodniczki - Maja Kołbon (3a-OG) uplasowała się tuż za podium, na wysokim 4 miejscu. Dziewiąta na metę dojechała także Wiktoria Salamon (2d-OG).

W pierwszej 10 u chłopców znalazł się jeden nasz reprezentant - Piotr Gaweł (2b-OG), uplasował się podobnie jak Wika na miejscu 9. Szkoda, że Fabian Szczygieł (2c-OG) na ostatniej bramce musiał ostro hamować, by się w niej zmieścić. Gdyby nie ta "przygoda" na koniec, to z całą pewnością znalazłby się w pierwszej ósemce zawodów.

U snowboardzistek swoją klasę potwierdziła Ewa Zając (3d-OG), która nie dała absolutnie żadnych szans swoim rywalkom i wywalczyła kolejne złoto do swojej kolekcji. Ewa podobnie jak Karolina była dzisiaj poza zasięgiem nie tylko dziewczyn, ale i chłopców. Królowe Śniegu pochodzą więc w tym roku z SP3 :D

Nasza druga snowboardzistka Paulina Stafińska (3d-OG), mimo początkowych problemów na trasie, także zajęła miejsce na podium - 3 pozycja.

Z brązowego medalu mógł się cieszyć dzisiaj także nasz snowboardzista Karol Kania (3c-OG), tuż za podium uplasował się natomiast Franciszek Parzusiński (3b-OG).

Młodsi koledzy z klas 7, chyba onieśmieleni wynikami starszych, nie pokazali jeszcze pełni swoich umiejętności - liczymy na nich w przyszłym roku :)

Nie mamy jeszcze oficjalnych wyników drużynowych, ale patrząc na rozkład miejsc poszczególnych szkół, z całą pewnością drużynowo zajęliśmy 1 miejsce w snowboardzie zarówno u dziewczyn, jak i u chłopców oraz bez wątpienia w narciarstwie u dziewczyn !!! To rewelacyjne wyniki.

Wszystkim startującym dzisiaj zawodniczkom i zawodnikom, dziękujemy za udział i oczywiście szybkie zajazdy ;]

W Galerii na Stronie Sportowej oddziałów gimnazjalnych dostępna jest cała masa zdjęć z dzisiejszych zmagań.

P.S. Na koniec dodamy, że w nieoficjalnych zawodach "na jabłuszku" najlepszą okazała się dzisiaj p. Joanna Paszka ;]