XV Turniej Mini Siatkówki "O Puchar Dyrektora SP3"

J. Kotlicka
Kategoria:

W minionym tygodniu, na szkolnej hali sportowej, nasza szkoła zorganizowała i przeprowadziła XV Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt i Chłopców Sądeckich Szkół Podstawowych "O Puchar Dyrektora SP3". Zaproszenie przyjęły: SP6, SP7, SP8, SP18, SP20. W sumie sześć szkół.

Zawody grano w grupach z podziałem na płeć, systemem "każdy z każdym", jednego seta z dwupunktową przewagą. Sędzią głównym zawodów była pani mgr Grażyna Cempa, na boiskach sędziowali studenci wydziału Kultury Fizycznej i Sportu PWSZ.

Naszą szkołę reprezentowali:

• dziewczęta: Zuzanna Kubas 6a, Natalia Haslik 6a, Aleksandra Kaleta 6b, Zofia Hasslinger 6b i Zofia Wituszyńska 6b.
  • chłopcy: Dariusz Bajerski 6a, Bartosz Cempa 6b, Michał Michalik 6b, Seweryn Starczewski 6b i Aleksander Pacyna 6c.

Obserwując zawody, można śmiało stwierdzić, że zdecydowana większość uczestników turnieju to  aktualni zawodnicy Siatkarskich Klubów Sportowych "Sandecja"- dziewczynki i "Dunajec"- chłopcy. To z kolei zagwarantowało wysoki, jak na szkoły podstawowe, poziom i wspaniałe widowisko. Sporo meczów zakończyło się dwupunktową przewagą. Niestety, zwycięzca mógł być tylko jeden. I tak, w grupie dziewcząt zwyciężyła SP7, 2. miejsce zdobyła SP6, a na trzecim miejscu uplasowała się SP18. W grupie chłopców zwyciężyli reprezentanci SP6, drugie miejsce zdobyli chłopcy z SP8, a na trzecie "wskoczyli" nasi chłopcy z SP3. W klasyfikacji łącznej, chłopców i dziewczynek wśród przybyłych szkół, zwyciężyła i zdobyła "Puchar Dyrektora SP3"- Szkoła Podstawowa nr 6!!!

Serdecznie gratulujemy i już dziś zapraszamy za rok!!!