LEVEL 3 ZALICZONY!!!

J. Kotlicka
Kategoria:

W dniu wczorajszym, na stadionie lekkoatletycznym Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, dziewczęca reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Wojewódzkim Czwórboju Lekkoatletycznym Szkół Podstawowych.

Przypomnieć należy, że były to już trzecie z kolei zawody. Najpierw nasze zawodniczki wygrały zawody miejskie, potem na zawodach rejonowych zdobyły II miejsce i uzyskały awans do ww. zawodów.

Skład zespołu: Dominika Brzeska 6b, Natalia Haslik 6a, Aleksandra Kaleta 6b, Zuzanna Kubas 6a, Zofia Hasslinger 6b i Zofia Wituszyńska 6b.

W zawodach wojewódzkich wystartowało 14 ekip dziewcząt i 13 chłopców. Na zawodach wspierała nas reprezentacja chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 20 z Nowego Sącza - zwycięzcy zawodów rejonowych. Każdy uczestnik  musiał wziąć udział w 4 konkurencjach: bieg na 60 m, rzut piłeczką palantową, skok w dal z rozbiegu i w bieg na 600 m - dziewczęta i 1000 m - chłopcy.

Nasze reprezentantki po raz trzeci z rzędu udowodniły, że potrafią walczyć. Aż trzy z nich poprawiły swoją punktację uzyskaną po 4 konkurencjach, a cały zespół wywalczył 1164 punkty, o 40 więcej niż na zawodach rejonowych i aż o 118 więcej niż na zawodach miejskich!!! Mimo ogromnej konkurencji, udało im się zdobyć IV miejsce!!!

Wisienką na torcie było I miejsce naszej zawodniczki Dominiki Brzeskiej w klasyfikacji indywidualnej. Dominika po raz trzeci z rzędu poprawiła swój rezultat uzyskując 318 pkt. Dodatkowo zdobyła I miejsce w konkurencji biegu na 600 m, w rewelacyjnym czasie: 1,49,89!!! Serdecznie gratulujemy!!!

Dopełnieniem sukcesu ekipy z Nowego Sącza było 3 miejsce chłopców z SP20!!! Brawoooo!!!

Zwycięzcami zawodów została dziewczęca reprezentacja z Wilczysk i chłopięca reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 91 o profilu sportowym z Krakowa. To one będą reprezentować nasze województwo na zawodach ogólnopolskich w Olecku.