Zwycięstwo młodości nad rutyną ;)

J. Kotlicka
Kategoria:

W dniu dzisiejszym, na hali sportowej przy ul. Nadbrzeżnej, odbył się drugi w tym roku Turniej Mini Siatkówki Szkół Podstawowych Chłopców i Dziewcząt rocznika 2004 i młodszych. Rozgrywki przeprowadzono w ramach XXII Ligi Mini Siatkówki. W zawodach wzięły udział reprezentacje następujących sądeckich szkół: SP3, SP6, SP7, SP8, SP18.  Łącznie 10 "czwórek" dziewcząt i tyle samo chłopców.

Naszą szkołę reprezentowali:

Dziewczęta:

Zespół 1:  Natalia Haslik 6a, Zuzanna Kubas 6a, Zofia Wituszyńska 6b,  Aleksandra Kaleta 6b, Kamila Nowak 6b-rez.

Zespół 2: Ewa Baran 6a, Aleksandra Kuczaj 6a, Weronika Mliczek 6a, Julia Leśniak 6a i Beata Olszewska 6a-rez.

Chłopcy:

Zespół 1: Aleksander Pacyna 6c, Bartosz Cempa 6b, Michał Michalik 6b, Sylwiusz Starczewski 6b.

Zespół 2: Piotr Fryczewski 6a, Sergiusz Ajdukiewicz 6a, Dawid Bujok 5a, Szymon Białoń 5c.

Zespół 3: Arkadiusz Nowak 4c, Michał Jagielski 5a, Jakub Pietruch 5b, Paweł Zdunkiewicz 5a.

Nasi reprezentanci grali dzisiaj ze zmiennym szczęściem. Mimo dużego zaangażowania i poświęcenia, przeciwnik niejeden raz okazywał się silniejszy.  Bardzo miłym zaskoczeniem dla nas była gra naszych najmłodszych reprezentantów - chłopców z Zespołu 3. Choć grali z ostatnim numerem, w turnieju zaszli najwyżej. Pokonując 3 z 4 rywali w grupie,  weszli do ścisłego finału i zajęli ostatecznie 3. miejsce w turnieju. Ich reakcja po meczu pokazała, że najbardziej "smakowało" im zwycięstwo w grupie ze zwycięzcą turnieju. Serdecznie gratulujemy!!!

Zespół 1. zajął 5. miejsce, a Zespół 3. - 9. miejsce. Dziewczynki zajęły 5.miejsce- Zespół 1. oraz 7.miejsce- Zespół 2.  Wszyscy zawodnicy wywalczyli cenne punkty w klasyfikacji generalnej szkół biorących udział w rozgrywkach ligowych.

Naszym siatkarzom bardzo dziękuję za godne reprezentowanie naszej szkoły oraz walkę zgodnie z zasadą fair play i już dziś zapraszam na kolejny SKS:))) Wciąż jest nad czym pracować:)))