"Zmiana warty" w naszej szkolnej siatkówce...

J. Kotlicka
Kategoria:

Dnia 6 czerwca w sądeckiej hali przy ul. Nadbrzeżnej odbył się kolejny Turniej Mini Siatkówki Klas IV dz. i chł. w ramach XXI Ligi Sądeckiej. W zawodach wzięły udział następujące szkoły: SP3, SP7, SP8, SP9, SP11 i SP1 Krynica.

Naszą szkołę reprezentowali:

Dziewczęta:

Zespół 1.- Aleksandra Baczyńska 4a+ Ewa Baran 5a,

Zespół 2. - Natalia Siwek 4a + Aleksandra Nalepa 4a.

Chłopcy:

Zespół 1. - Michał Jagielski 4a + Jakub Pietruch 4b,

Zespół 2.- Szymon Białoń 4c + Arkadiusz Nowak 3c,

Zespół 3.- Paweł Zdunkiewicz 4a+ Dawid Bujok 4a,

Zespół 4.- Michał Michalik 5b +Sergiusz Ajdukiewicz 5a (rocznik młodszy),

Zespół 5.- Dawid Babiarz 4c+ Grzegorz Gurgul 4c.

W zawodach wzięło udział 15 "dwójek" chłopców i 16 "dwójek" dziewcząt. Uczestników zawodów rozlosowano do grup, w których grano systemem "każdy z każdym", 1. skróconego seta do 15-tu z dwupunktową przewagą. Z naszej reprezentacji do ścisłego finału awansował 1. Zespół chłopców, nie przegrywając w fazie grupowej ani jednego meczu. Zespół 2. i 3. chłopców,   awansował do finału B, ze stratą 1 meczu. Pozostali walczyli o dalsze pozycje. Ostatecznie, chłopcy z Zespołu 1-Michał Jagielski 4a + Jakub Pietruch 4b, zdobyli II miejsce w  turnieju (Braaaaawooooo!), Zespół 2. zajął IVmiejsce, a Zespół 3. - V miejsce. Chłopcy z Zespołu 4. zdobyli VII miejsce w turnieju. Pozostali nasi zawodnicy nie mieli tyle szczęścia: (ale zdobyli bezcenne doświadczenie).

Z okazji niedawno obchodzonego Dnia Dziecka, organizatorzy nagrodzili wszystkich uczestników  złotymi medalami, po to, aby każdy z Nich choć w tym dniu poczuł się zwycięzcą:)))

Oglądając dzisiejszy turniej, nasuwa się refleksja, że właśnie dokonała się zmiana pokoleniowa w naszej szkolnej siatkówce. Uczniowie, którzy przez ostatnie lata reprezentowali naszą szkołę odchodzą do gimnazjów, a ich miejsce godnie zastąpiło nowe pokolenie siatkarzy z klas 3 i 4. Ich sukces nie wziął się sam z siebie.  Wymienieni wyżej reprezentanci, trenują mini siatkówkę  już 2 rok. Mamy nadzieję, że to dopiero początek ich siatkarskich sukcesów.

Za udział w zawodach i godne reprezentowanie naszej szkoły bardzo Wam dziękujemy i życzymy wielu kolejnych sukcesów sportowych.